Doporučení pro výkup zlata

Pokud máte doma nějaké zlato či zlaté šperky a přemýšlíte o tom, že je prodáte, protože je nechcete nechat jen tak neužitečně ležet ladem doma, je dobré, abyste věděli, jak nenaletět podvodníkům, kteří mnohdy výkup zlata nabízí.

Je dobré, když o zlatě něco málo víte

Jestliže jste rozhodnuti zlato prodat, je nanejvýš důležité, když se obrátíte na renomovaného a solidního obchodníka, který výkup zlata provádí. Pokud si dáte tu práci, jistě nějakého najdete, ať už prostřednictvím internetu, kde se nachází velké množství recenzí na jednotlivé obchodníky nebo na základě osobního doporučení někoho, kdo má s konkrétním obchodníkem dobré zkušenosti. Dobré je také, když si trochu zmapujete trh se zlatem a máte alespoň základní povědomí o cenách a také o tom, jak takový výkup zlata probíhá.

Pozor na podvodníky

Jestliže se těmito doporučeními nebudete řídit, snadno naletíte nějakému podvodníkovi. A že v tom umějí chodit. Takoví obchodníci mnohdy v inzerátech nabízejí velmi vysoké výkupní ceny zlata, avšak při osobní návštěvě zjistíte, že je vše jinak. Umějí v tom chodit, zahltí vás „zaručenými“ argumenty o tom, jak je na tom trh se zlatem špatně a že jeho cena klesla a bude klesat i nadále. Mnohdy takovému obchodníkovi lidé prodají zlato výrazně pod cenou.

Když na vás bude obchodník naléhat, ať zlato roztavíte, nedělejte to. Roztavení zlata je sice standardním postupem, který slouží k tomu, aby se přesně určila kvalita zlata, ale pochybný obchodník dokáže zlato roztavit takovým způsobem, že výsledná hodnota ryzosti je mnohem nižší.

Pokud vám obchodník nabídne provést odhad ryzosti zlata pomocí spektometru, nemusíte nic namítat, ovšem jen v případě, že taková analýza trvá minimálně půl hodiny. Pokud je kratší, může dojít opět ke zkreslení hodnot ryzosti.

Solidní obchodník vám zlato ihned vyplatí. Nikdy byste neměli souhlasit s tím, že vám obchodník provede výplatu až za nějakou dobu nebo vám bude vaše zlato splácet.

Pokud se budete držet mých doporučení a vezmete si ponaučení z mých upozornění, můžete se s klidnou hlavou vypravit prodat své zlato a budete mít jistotu, že za něj dostanete zaplaceno přesně tolik, kolik dostat máte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *