Bez cestovního pojištění je pobyt v cizině rizikový

Jsou různé důvody, proč lidé cestují do zahraničí. Vaše cesta za dobrodružstvím do ciziny se však bez řádného cestovního pojištění může stát rizikem. Mnohdy přitom ani nestačí základní cestovní pojištění, protože aktivit k prozkoumání v zahraničí je celá řada. Věnujte proto zvýšenou pozornost také dalším položkám včetně výluk, limitů a především smlouvy, kterou nakonec podepíšete. Jedině tak si budete moci být jistí, že jste pro svoji bezpečnou cestu udělali všechno.

Počítejte na dovolené i s nečekanými událostmi

Možná máte svoji dovolenou už dokonale naplánovanou, ale nikdy nesmíte usnout na vavřínech, protože stát se může opravdu cokoliv. V případě ztráty dokladů nebo odcizení zavazadel, se vám rozhodně pojištění bude hodit. Také při náhlém onemocnění či úrazu jistě jeho oporu oceníte. Nejdůležitější je vždy prevence, a proto byste neměli přeceňovat svoje schopnosti. Před cestou do ciziny si sjednejte pojištění do zahraničí tak, aby pokrývalo pokud možno co nejvíc událostí. Bez něj se vystavujete riziku velkých finančních výdajů za poskytovanou péči či následnou hospitalizaci, ale i za vzniklou škodu. Rozhodně nevyrážejte jen s modrou kartičkou. Proč? Více zde.

Znáte svůj maximální pojistný limit?

Pojistné limity jsou zároveň hranicí finanční podpory, která bude v případě vzniku škodné události vyplacena. Proto raději zauvažujte nad zvýšením limitů. Výsledná částka za cestovní pojištění se zvedne o pár stovek, ale částka pro vyplacení pojistné události mnohdy až o několik milionů. Pokud se tedy chcete v zahraničí potápět se žraloky, zkoušet kulinářské speciality dané oblasti, nebo se věnovat dalším rizikovým aktivitám, měli byste popřemýšlet i o vhodném připojištění, abyste pokryli co nejvíc možností pro vznik pojistné události.

Speciální připojištění není nikdy na škodu

Základní cestovní pojištění vám proplatí lékařskou péči, ale pro případnou hospitalizaci musíte mít sjednané i úrazové připojištění. Vyplatí se uvažovat také o připojištění odpovědnosti, které se vztahuje na proplacení materiálních škod například při poškození hotelového vybavení. Jelikož se vztahuje i na děti, které jedou s vámi, může jít o poměrně užitečnou službu. Při sjednání pojištění online získáte kompletní přehled o všech pojistných možnostech, můžete nastavit limity a ještě ušetřit nějaké peníze za samotné pojištění. Přes internet je navíc pojištění platné v den jeho sjednání obratem po zaplacení, a tak se vyplatí, i pokud ho potřebujete získat na poslední chvíli před cestou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *